Stwórz prawdziwe Laboratoria przyszłości

Nabór wniosków dla szkół niesamorządowych przedłużony do 19 września!

Skorzystaj z rządowego programu Laboratoria Przyszłości i uzyskaj wsparcie finansowe nawet do 300 zł na ucznia w swojej szkole!

Program Laboratoria Przyszłości

Rządowy program Laboratoria Przyszłości to nowy projekt skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Do 1 września 2022 każda szkoła musi być wyposażona w sprzęt opisany w katalogu podstawowym wydanym przez MEiN. Projekt Laboratoria Przyszłości to świetna okazja na doposażenie swojej placówki w nowoczesne oraz interaktywne pomoce dydaktyczne.

Wysokość udzielonego wsparcia finansowego dla szkół będzie zależna od ilości uczniów w placówce.

Do 100 uczniów

Maksymalnie 30 tys. zł

Od 101 do 200 uczniów

Maksymalnie 60 tys. zł

Od 201 do 234 uczniów

Maksymalnie 70 tys. zł

Od 235 uczniów

Do 300 zł na ucznia

Seria Laboratorium Przyszłości

czyli interaktywne instrukcje i poradniki gwarantujące efektywną i bezpieczną pracę!

Seria „Laboratorium przyszłości” to nowoczesne i w pełni interaktywne materiały edukacyjne, będące odpowiedzią na potrzebę kształcenia wśród uczniów szkół podstawowych oraz branżowych kompetencji przyszłości – w ramach edukacji STEAM, uzupełnione o kilkanaście dużych i bogatych plansz do powieszenia w klasie.

Programy „Laboratorium przyszłości” zostały stworzone tak, aby umożliwić uczniom nabycie praktycznych umiejętności. W ramach serii dostępne są interaktywne instrukcje BHP, plansze, które nauczyciel może wykorzystać podczas nauczania kompetencji technicznych, a także interaktywne schematy poglądowe tłumaczące działanie maszyn i urządzeń wokół nas.

Seria programów świetnie sprawdzi się w szkołach jako przewodnik do zakupionych narzędzi oraz przyrządów technicznych, aby wytłumaczyć ich działanie i ułatwić nauczycielom pracę oraz przygotowanie zajęć. W pudełkach oprócz interaktywnych pomocy znajdują się również duże i bogate w treści plansze.

Laboratorium przyszłości.
Instrukcje BHP – wersja podstawowa

Stosując program uczniowie zapoznają się z multimedialnymi instrukcjami dotyczącymi posługiwania się popularnymi w pracowniach narzędziami jak i tymi mniej oczywistymi jak np. drukarka 3D. W zestawie poza multimedialnymi zasobami znajdują się także duże, atrakcyjne i bogate w treści plansze informacyjne oraz naklejki z oznaczeniami na niebezpieczne urządzenia.

Przykłady zagadnień opracowanych w programie:

  • zasady ogólne, np. znaki bezpieczeństwa, środki ochrony osobistej, zagrożenia związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych,
  • specyficzne urządzenia: ostre narzędzia (np. nożyce do blachy, dłuto), gorące narzędzia (np. pistolet do klejenia, lutownica, żelazko), elektronarzędzia (np. wiertarka, wkrętarka, maszyna do szycia).

Laboratorium przyszłości.
Instrukcje BHP – w szkole i poza nią

Nauka z programem gwarantuje, że uczniowie faktycznie zapoznają się z potrzebnymi instrukcjami, dzięki czemu ich praca będzie bezpieczniejsza i bardziej efektywna. W zestawie poza multimedialnymi zasobami znajdują się także duże, atrakcyjne i bogate w treści plansze informacyjne oraz naklejki z oznaczeniami na niebezpieczne urządzenia.

Przykłady zagadnień opracowanych w programie:

  • zasady ogólne, np. unikanie obrażeń, higiena pracy, pierwsza pomoc, przyczyny wypadków, zachowanie w razie wypadków,
  • specyficzne urządzenia: ostre narzędzia (np. nożyce do blachy, dłuto), gorące narzędzia (np. pistolet do klejenia, lutownica, żelazko), elektronarzędzia (np. wiertarka, wkrętarka, maszyna do szycia),
  • BHP w domu, np. korzystanie z komputera, Internetu, ochrona danych.

Laboratorium przyszłości.
Kompetencje techniczne i praktyczne

W programie znajdują się rysunki, filmy i animacje, które przedstawiają, jak wykonać różne czynności (np. podstawowe węzły, ściegi, klejenie materiałów, wymianę dętki, tworzenie modeli). W produkcie znajdują się także rady i wskazówki dla młodych majsterkowiczów. Zestaw został uzupełniony o kilkanaście dużych i szczegółowych plansz do powieszenia w klasie, które pozwolą uczniom jeszcze lepiej zapamiętać tematy lekcji.

Przykłady zagadnień opracowanych w programie:

  • rysunek techniczny,
  • rodzaje materiałów, ich zastosowanie i obróbka,
  • posługiwanie się narzędziami (np. wiertarką, piłą, młotkiem),
  • oznaczenia, symbole, np. na schematach elektrycznych, metkach odzieżowych,
  • zasady ruchu drogowego oraz praktyczne informacje na temat konserwacji i naprawy roweru,
  • zadania praktyczne (np. zbudowanie spadochronu, latawca czy mechanicznej dłoni),
  • zdrowe odżywianie.

Laboratorium przyszłości.
Maszyny wokół nas – schematy działania

„Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas – schematy działania” to program dla szkół podstawowych i branżowych, który dzięki obszernym zasobom w postaci rysunków, filmów i interaktywnych materiałów pozwala na lepsze zrozumienie otaczających nas wytworów cywilizacji. Co ważne, materiały są zgodne z podstawą programową techniki oraz zostały uzupełnione o duże i wyczerpujące plansze, które przeobrażą każdą klasę w prawdziwą pracownię.

Przykłady zagadnień opracowanych w programie:

  • działanie mediów w naszym domu (np. co się dzieje ze ściekami, skąd się bierze woda w kranie lub prąd w gniazdku),
  • jak działają popularne urządzenia (np. odkurzacz, pralka, lodówka), a także bardziej zaawansowane maszyny (np. drukarka 3D, mikroskop optyczny),
  • jak działają otaczające nas maszyny (np. pojazdy latające, samochody).

Kontakt

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy dotyczącej projektu Laboratoria Przyszłości? Nie wiesz, jakie programy wybrać dla swojej placówki? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się ze specjalistami od nowoczesnej edukacji.